Избори в условията на пандемия – да бъде ли вота в два дни?

Избори в условията на пандемия - да бъде ли вота в два дни?

Снимка: БГНЕС
Провеждането на избори е голямо предизвикателство в условията на пандемия. Например, в чужбина обикновено гласуват около 150 000 български граждани – какво правим с тях, как организираме сътрудничество с местните власти? Това заяви пред БНТ проф. Михаил Константинов.

Още по темата

9 дек 2020 12:56

59

7 дек 2020 22:56

38

7 дек 2020 10:49

250

Сериозно трябва да се обмисли дали изборите да не се проведат в два дни или ако са в един, хората да се разделят на потоци. Трябва на експертно ниво, а после на политическо да решим тези въпроси. В това трябва да има и представители на щаба, категоричен е проф. Константинов.
Той коментира и въпроса за машинното гласуване.

Тези машини са за избори в нормална обстановка, трябва да се помисли за тяхното обезопасяване. Една машина вероятно ще бъде докосвана от 200 – 300 души в рамките на 9 часа, трябва да се помисли за това, допълни професорът.

Той е категоричен, че решението на всички тези въпроси трябва да започне от сега, а не когато наближат изборите.
 


Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!