Проливният дъжд наводнил частни имоти и мазета в столицата

Силна буря с градушка и гръмотевици засегна северната и западната част на Столичната община. Пет екипа на аварийното звено на СО извършват обходи на терен и имат готовност да реагират на сигнали заради дъжда. Сигнали могат да се подават на тел. 112, съобщиха от Общината.
Без ток за кротко е останал район „Витоша“, във Владая пък нямаше и мобилна мрежа.
Проливният дъжд, придружен с гръмотевици, наводни частни имоти и мазета в столицата. Засегнати са районите „Нови Искър“, – „Люлин“, „Надежда“, „Обеля“, „Овча купел“, „Триадица“ и „Витоша“. Пет екипа на аварийното звено реагират на сигнали, каза Веска Георгиева – директор на Столичния инспекторат, пред БНР.
„По данни на метеоролозите към 16 часа може пак да превали. Фирмите по-чистотата имат разпореждане от нас да метат шума и наноси върху решетките. Най-хубавото е, че отводнителната система поема. Има наводнен двор на едно място. Има вода в двора на училището в Нови Искър, където има ремонт. Нямаме информация за проблеми с подлезите и метрото“, посочи Георгиева.
Красимир Димитров, който е директор на звеното за аварийна помощ към Столичната община, заяви, че екипите правят обходи на столицата.
„Имаме завиряване на места, където не може водата по-бързо се оттече – например „Черни връх“ и „България“. Имаме и в „Люлин“, „Сливница“ и т.н. Водата е на облак, преминава с леки градушки. Проверяваме си и подлезите, критичните участъци – Южната дъга, „Цар Борис Трети“ – там където има оттоци, които са ни проблемни“, обясни той.
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!










