Пенсионерка под карантина се разходи в Смолян, засякоха я
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Dnes.bg
|
Още три производства за отклоняване от карантина са образувани за последната седмица в област Смолян. Карантинирани като контактни на заразени и заради завръщане от рискови зони са 523 жители на областта през миналата седмица.
Четирима от обитателите на дома за хора с психични разстройства в с. Ровино са с положителни проби за коронавирус, съобщиха от РЗИ-Смолян. Заразени с вируса са и двама служители от персонала в социалното заведение.
Общо 73 са новите случи на коронавирус в област Смолян за последното денонощие, а шестима ковид пациенти са починали. С 36 процента е увеличена заболеваемостта в областта през последната седмица, а показателят 14-дневна смъртност е 30.9 на 100 хил. при 19.75 средна стойност за страната, предаде БТА.
Деца на 1 и 4 г., учител и 17- годишен ученик от община Златоград са сред новоустановените позитивни. Данните за епидемичната обстановка в региона през последната седмица показват увеличение на случаите до 50-годишна възраст, както и снижение на средната възраст на починалите от коронавирус.
През седмицата са починали 19 пациенти с коронавирус, като двама от тях са във възрастовата група от 50 до 59 г.
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!










